fryzjer kraków

Zapraszamy na wirtualny spacer po salonie

To tu, w centrum krakowskiego Kazimierza, dzielnicy o niepowtarzalnym klimacie, gdzie atmosfera artystycznej bohemy łączy się z duchem przeszłości zaklętym w architekturze synagog, kamienic, zabytków kultury, gdzie brukowane uliczki wiodą nas do licznych kafejek, restauracji, antykwariatów, galerii podsycających wyjątkowość genius loci miejsca, mieści się Salon Stylistów Avant Après. To miejsce zaaranżowane z myślą o pracy twórczej fryzjerów-stylistów, stworzone jednocześnie dla komfortu klienteli. Miejsce wyróżniające się architektonicznym pomysłem, ciekawym klimatem. Jednocześnie spełnia oczekiwania jakie stawiamy przestrzeniom artystycznie ukierunkowanym oraz tym o profesjonalnym profilu.

Przestrzeń, w której stylista może swobodnie realizować swój warsztat pracy, gwarantuje poczucie rzetelnej usługi. Dlatego funkcjonalność wnętrza Salonu Avant Après została potraktowana równie poważnie, jak jego wizualny aspekt.

Salon Avant Après to otwarta przestrzeń podzielona na strefy różnego przeznaczenia: recepcja, stanowiska do diagnozy włosa, color bar, fryzjerskie konsole, myjnie. Klient przekraczający próg salonu prowadzony jest ścieżką realizacji profesjonalnej usługi fryzjerskiej. Wejście po prawej stronie obramowuje ścianka, wykorzystywana jako fotograficzne tło. Tu, według życzeń klienta, można utrwalić na zdjęciu daną w nazwie salonu obietnicę metamorfozy – zdjęcia ‚przed i po’ zmianie fryzury ujawnia niezwykłość efektu przemiany.

Światło dzienne jest najlepszym oświetleniem do realizacji zadań fryzjera-stylisty. W salonie Avant Après wykorzystano ten walor. To ono tu dominuje i wpływa na klimat miejsca. Lokalne warunki nasłonecznienia zostały potrzymane odpowiednią kompozycją światła sztucznego. Specjalnie zaprojektowana i wykorzystana tu architektura światła nie tylko podkreśla atuty estetyczno-przestrzenne lokalu, ale przede wszystkim sprzyja utrzymaniu naturalnego wizażu klienta, bez cieni i sztucznie podkreślonych rysów twarzy. To światło ma moc i barwę odpowiadającą zarówno stylistyce salonu, jak i podtrzymaniu dobrego samopoczucia.

Miejsca dla oczekujących klientów zostały zaprojektowane jako siedzenia w witrynach okiennych. To punkt z którego można przyjrzeć się pracy fryzjerskiej, bądź zatopić się w romantycznym obrazie Kazimierza. Serwowana kawa pozwala wczuć się w ten klimat.

Oddając się w ręce stylisty dostajemy całą jego uwagę. Color bar to strefa diagnozy naszych preferencji kolorystycznych. Na podstawie prowadzonego z nami wywiadu, mamy szansę ustalić najlepszą dla nas opcję koloryzacji. Konfrontacja bogatej palety barw z naszą karnacją, z naszymi upodobaniami pozwala wybrać optymalną dla nas stylizację. Zaprojektowana fryzura realizowana jest na indywidualnym stanowisku naszego stylisty. To jest przestrzeń, w której klient dopieszczany jest nie tylko stuprocentową uwagą, ale także zindywidualizowanymi zabiegami pielęgnacyjnymi. Myjnia to już strefa Spa. Profesjonalna pielęgnacja włosów plus masaż głowy, fundowany gdy zatapiamy się w wygodnym fotelu, pozwalają poczuć się nam zaopiekowanym. To są te momenty wytchnienia, które zarezerwowane są tylko i wyłącznie dla wizyt w tym salonie. Niespieszna atmosfera, wyjątkowa estetyka miejsca stwarzają klimat artystycznej enklawy, której częścią jesteśmy my sami.

Zespół stylistów Avant Après wyróżnia pewność działania. Ich umiejętności zostały już wielokrotnie potwierdzone na międzynarodowych pokazach i wybiegach mody. Wszyscy stanowią indywidualności w swoim fachu, które mają pomysł na warsztat pracy. Ludzie barwni i niezwykli, jak niezwykłe jest to miejsce. Wszystko jest tu spójne i koherentne. Przestrzeń utrzymana w stylu lat 50tych, w kolorystyce barw retro, w aranżacji architektonicznej nie dostępnej nigdzie indziej, stanowi doskonałe tło do realizacji artystycznych założeń.

Miejsce zostało stworzone przez samych założycieli salonu, Tomasza Maruta oraz Barbarę Pieczarę-Książek, jako wynik ich doświadczenia pracy w przestrzeni fryzjerskiej oraz indywidualnych ambicji. Chcąc zaoferować swoim klientom wszystko co najlepsze, w styczniu 2016 roku odświeżyli wystrój salonu reorganizując przestrzeń dla realizacji usług na poziomie ponadstandardowym. Salon Avant Après tym samym stał się miejscem na mapie Kazimierza tak samo oryginalnym i niezwykłym, jak niezwykły jest klimat dzielnicy

_LOU1590 _LOU1604 _LOU1611 _LOU1615 _LOU1629 _LOU1631 _LOU1642 _LOU1650 _LOU1656 _LOU1661 _LOU1667 _LOU1675 _LOU1677