pro fiber: pielęgnacja która trwa

Zestaw kosmetyków do pielęgnacji włosów PRO FIBER to kolejna innowacja, przygotowana przez laboratoria L’Oréal Professionnel, której opracowanie zajęło piętnaście lat badań i obejmuje aż piętnaście patentów. Linia produktów PRO FIBER oparta jest na cząsteczce APTYL 100. To podwójna molekuła, na którą składa się aminosan (działa wewnętrznie na włókno włosa, odbudowując go i odżywiając) oraz działający zewnętrznie polimer kationowy, który wygładza łuskę włosa oraz nadaje mu miękką i elastyczną strukturę.

Sposób działania kuracji doskonale odzwierciedla hasło przewodnie tego innowacyjnego produktu: PIELĘGNACJA, KTÓRA TRWA. Zabieg składa się z dwóch etapów: pierwszy jest przeprowadzany w salonie fryzjerskim (tylko Salony Expert L’Oréal Professionnel), a potem kuracja jest samodzielnie kontynuowana w domu.

salon fryzjerski pro fiber
Salon fryzjerski rozpoczyna procedurę od specjalistycznej, spersonalizowanej diagnozy, która ma za zadanie precyzyjnie określić kondycję Twoich włosów, aby dobrać sposób ich adekwatnej pielęgnacji. Dobór odpowiedniego zestawu kosmetyków PRO FIBER następuje w oparciu o dwa podstawowe czynniki: grubość łodyg włosowych oraz stopień uwrażliwienia włosów. Możemy określić trzy poziomy uwrażliwienia struktury włosów i zastosować odpowiednią dla nich kurację:

  1. Włosy lekko uwrażliwione (dotknięta jest sama łuska włosa): stosujemy gamę „WYGŁADZENIE WŁOSA” o lekkiej konsystencji i orzeżwiającej mieszance zapachowej cytryny i miodu, której zadaniem jest przywrócenie sprężystości włosów.
  2. Włosy uwrażliwione (zarówno łuska, jak i włókno włosa wykazują pierwsze objawy uszkodzenia): gama „ODBUDOWA WŁOSA” o kremowej konsystencji i korzennokwietnym zapachu mleczka sandałowego, która ma na celu rewitalizację włosów.
  3. Włosy zniszczone (w wypadku zaawansowanej degradacji łuski i włókien włosowych): gama „REKONSTRUKCJA WŁOSA” o konsystencji balsamu i intensywnym zapachu opartym na czarnej wanilii, którą aplikujemy, aby odbudować od podstaw zdrową strukturę włosów.

salon fryzjerski pro fiberKarta Diagnozy obejmuje również wszystkie dodatkowe czynniki, jakie regularnie oddziałują na Twoje włosy: rodzaj produktów stosowanych do codziennej pielęgnacji, częstotliwość mycia włosów oraz innych zabiegów stylizacyjnych. Sam zabieg, przeprowadzany w salonie, trwa około 30 minut i składa się na niego przygotowanie włosów za pomocą szamponu, następnie aplikacja koncentratu i maski, a na końcu utrwalenie i ochrona efektów poprzez serum.

W fazie drugiej efekty zabiegu możesz podtrzymywać i kultywować samodzielnie w domu za pomocą następujących środków:
szampon PRO FIBER, dzięki któremu cząsteczka APTYL 100 utrzymuje się we włosie
odżywka, maska lub serum pozwalają dokonać rewitalizacji i zachować efekty kosmetyczne w postaci gładkich i lśniących włosów
booster PRO FIBER, stosowany przy czwartym myciu, ponownie wprowadza APTYL 100 do wewnętrznej struktury włosa